Najciekawsze mieszkania we Wrocławiu

Najciekawsze mieszkania we Wrocławiu

grafika-4Aktualna kondycja rynku mieszkań jest bardzo pozytywna dla klientów, stąd warto teraz nabyć swoje cztery kąty. Koszta mieszkań w Wenecji Północy kurczą się tak samo szybko, co w innym regionach kraju, co mocno nęci do lokalu we Wrocławiu. W poniższym przydatnym tekście postaram się przedstawić ci trochę spraw, na które musisz obligatoryjnie zwrócić uwagę. Stolica Dolnego Śląska ma mnóstwo plusów, zachęcających do życia się tutaj, ale ma także trochę mankamentów.

Wenecja Północy dzieli się na pięć wielkich dzielnic. Mieszkańcy nierzadko mylą je z osiedlami. W ścisłym środku miasta leży Stare Miasto, świetny rejon do zamieszkania. Wartości nieruchomości są w nim wyraźnie największe. Sprawia to bliskość wielu pięknych punktów, na przykład Rynek, dojście do kin, przedsiębiorstw i sklepów oraz swoisty splendor. Na niższym stopniu w rankingu kosztów znajduje się Śródmieście, dość rozciągnięta dzielnica z komfortowymi osiedlami. Najciekawsze są te położone na Wielkiej Wyspie. Wrocławian do zakupu lokali mieszkalnych na Biskupinie przekonują duże tereny rekreacyjne, bliskość rzeki, cisza oraz solidne poniemieckie budownictwo.

grafika-11Wadą życia tamtym miejscu jest MPK. Osiedla są zlokalizowane w sporej odległości do centrum, a tramwaje zazwyczaj zawodzą. Komunikacyjny wymiar jest najbardziej znaczącym wyznacznikiem, który wpływa na to, że ceny mieszkań na osiedlu Psie Pole są najmniejsze, jakie oferuje Wrocław. Firmy deweloperskie ustawiają je na niskim poziomie zważając na kiepski dojazd. Jeżdżący samochodami narzekają na męczące korki przy drodze na Warszawę. Mieszkańcy poruszający się komunikacją miejską z kolei na to, że na osiedle dojeżdżają wyłącznie autobusy. Dużo bardziej komfortowo skomunikowana z sercem metropolii jest dzielnica Krzyki. Wyróżnia się ona masą kontrastów – są tam wielkie i brzydkie peerelowskie osiedla ale również malownicze, przedwojenne zabudowania willowe.

Wrocław to bardzo żwawo zmieniające się miasto. Kolejne inwestycje mieszkalne pną się jak grzyby po deszczu. Do największych mankamentów mieszkania tutaj od dekad kwalifikuje się słabą komunikację zbiorową. Lecz jest to niewielka cena za mieszkanie w tak przyszłościowym ośrodku miejskim.