Co jest szczególnie ważne jeżeli wchodzi w rachubę wybór lokum?

Co jest szczególnie ważne jeżeli wchodzi w rachubę wybór lokum?

Polscy deweloperzy mieszkaniowi doskonale wiedzą, że jeśli planują błyskawicznie sprzedać swoje nieruchomości, to zawsze powinni spełniać wiele warunków. Chociaż wiadoma kwestia, że znajdą się takie osoby, dla których jedynym argumentem za tym by zakupić określone lokum jest cena. Naturalnie koszt nieruchomości także jest znaczącym czynnikiem, ale inne kwestie w żadnym razie nie powinny być pomijane. Zatem – na co zwłaszcza należy zwracać uwagę jeżeli wchodzi w grę zakup lokum?

obraz25Mieszkanie musi mieć taką lokalizację, która nie sprawi, że sporą część życia będziemy zobowiązani spędzać na dojazdach. Trudno dzisiaj poruszać się autem albo komunikacją miejską, bo odległości wzrastają, podobnie jak ruch na drodze oraz korki samochodowe. Nie jest powiedziane, iż tylko i wyłącznie mieszkanie zakupione w samym centrum interesującego nas miasta ma rację bytu, ale czy w istocie osiedle mieszkaniowe, które jest umiejscowione na krańcu miasta, do tego nie posiadające solidnej infrastruktury, istotnie jest odpowiednim miejscem do życia?

– Nie zapomnijmy, że nasze lokum nie może powodować tak jakby poczucia dyskomfortu. Np. rozchwytywane w ostatnim czasie dwupokojowe mieszkanka, w których kuchnia jest łączona z salonem ogólnie nie są dla każdego. Różnie to może być, lecz jeżeli ktoś lubi ciszę, nie będzie zadowolony, gdy w trakcie oglądania telewizji w salonie, po prostu będzie zmuszony słuchać zmywarki – przykładowo. W skrócie: dbajmy o komfort życia.

obraz7– Kwestia sąsiedztwa to także coś bardzo znacznego. Niby to nierzadko czysta loteria – bądź co bądź nawet jeden „zły” sąsiad może bardzo uprzykrzyć życie, lecz i tak umiejętne podejście do owego zagadnienia jest w stanie dużo pomóc. A więc przed kupnem nieruchomości sprawdźmy dokładnie okolicę, przekonajmy się czy jest bezpiecznie, czy będziemy komfortowo się czuli.

– Edukacja naszych dzieci i zdrowie. Zatem zdecydowanie warto zakupić mieszkanie w pobliżu dobrej szkoły podstawowej/gimnazjalnej oraz przychodni medycznej. Nie chodzi nawet o standard edukacji oraz leczenia, choć to ważne, lecz również mówimy o czasie. Dziecko będzie bardziej usatysfakcjonowane jeśli będzie miało szkołę za rogiem.